Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszyła przebudowa ulicy Dworcowej

Poniedziałek, 21 maja 2018, 11:52
Autor: red
Żarów: Ruszyła przebudowa ulicy Dworcowej
Fot. UM Żarów
Rozpoczęły się prace związane z modernizacją ulicy Dworcowej w Żarowie.

Inwestycja, która realizowana jest w ramach projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych" to już kolejne zadanie, które uruchomione zostało na terenie blisko centrum naszego miasta.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo w związku z remontem droga przy ulicy Dworcowej w Żarowie została zamknięta.
- To jest już piąta inwestycja realizowana na tym terenie. W tej części miasta trwa budowa Centrum Przesiadkowego, ścieżek rowerowych i nowych chodników wraz z oświetleniem. Zakończył się remont budynku dworca kolejowego oraz rozbiórka budynku, który groził już zawaleniem. Rozpoczęliśmy prace związane z modernizacją dróg, w ramach rewitalizacji miasta. Jest to unijny program finansowany ze środków unijnych, środków skarbu państwa i częściowo środków gminnych. W ramach tych środków ulica Dworcowa będzie miała wymienioną nawierzchnię, ale też na ulicy Dworcowej wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa. Podpisana jest też umowa na wymianę nawierzchni przy drodze na ulicy Wojska Polskiego. Jesteśmy w trakcie wyłaniania wykonawcy na remonty kolejnych ulic w ramach rewitalizacji miasta: Kopernika, Kwiatowej, Mickiewicza, Placu Wolności, Puszkina, Słowackiego, Sportowej i Zamkowej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Stara i zniszczona nawierzchnia drogowa w końcu doeczkała się gruntownego remontu. W ramach zadania rozebrane zostaną istniejące warstwy nawierzchni, zdemontowane studzienki i wykonana będzie nowa regulacja studzienek, nowa kanalizacja deszczowa, krawężniki, studzienki. Położona zostanie również nowa warstwa podbudowy.

Wartość inwestycji przy ul. Dworcowej w Żarowie to kwota 912.229,51 złotych. Przebudowa drogi zostanie sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania na zadanie "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group