Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Ruszyła termomodernizacja

Wtorek, 11 lipca 2023, 13:45
Autor: red
Imbramowice: Ruszyła termomodernizacja
Fot. UM Żarów
Gdy tylko ucichł szkolny dzwonek do budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach wkroczyła ekipa budowlana i rozpoczęła się termomodernizacja. Jest to kolejna duża inwestycja realizowana na terenie naszej gminy.

Niebawem szkoła zmieni swój wizerunek, zyska nową elewację, instalację grzewczą, okna, drzwi. Będzie nowoczesna, docieplona i przyjazna środowisku. Prace przy termomodernizacji budynku SP Imbramowice rozpoczęły się od prac demontażowych i ogólnobudowlanych.

- Pierwszy etap inwestycji, który rozpoczęliśmy wraz z początkiem wakacji, polegał na demontażu. Zdemontowaliśmy podłogi, stolarkę drzwiową wewnętrzną, łazienki, toalety. W tej chwili jesteśmy przed przystąpieniem do demontażu zakresu instalacyjnego: grzejników, instalacji centralnego ogrzewania, oświetlenia. I to właśnie te prace będziemy kontynuować w najbliższym czasie – mówi Jakub Zupka kierownik budowy z firmy Zakład Ogólnobudowlany „OLMAX", która realizuje inwestycję.

Przypomnijmy, że w ramach termomodernizacji wykonane zostanie ocieplenie budynków zewnętrznych, dachu, wymieniona będzie stolarka drzwiowa i okienna oraz drzwi wejściowe. I co ważne, szkoła zyska także nową instalację grzewczą.

- Termomodernizacja nie tylko wpłynie na poprawę wizerunku szkoły, ale przede wszystkim poprawi komfort nauki uczniów i pracy kadry nauczycielskiej. Budynek zyska inną jakość, w tym nowe źródło ogrzewania, dlatego zmienią się koszty funkcjonowania obiektu w zakresie ogrzewania i pozyskiwania energii elektrycznej. Przechodzimy na ładniejsze, efektywniejsze i tańsze. Prace będą z pewnością kontynuowane również po wakacjach, bo zakres inwestycji jest bardzo duży – zaznacza burmistrz Leszek Michalak.

Prace nadzoruje burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Na miejscu jest także stale obecna dyrektor szkoły Mariola Czarnecka. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 4.858.840,27 złotych. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana będzie ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4,9 mln zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

- Remont się rozpoczął i bardzo dużo się dzieje. Firma demontażowa usunęła już parapety, podłogi, drzwi. Szkoła jest przygotowana do kompleksowej termomodernizacji. Przy okazji bardzo dziękuję osobom, które przyczyniły się do przygotowania szkoły do remontu, szczególnie strażakom OSP Imbramowice, rodzicom, nauczycielom, uczniom, bo mieliśmy mnóstwo pracy przed rozpoczęciem inwestycji. Prace idą bardzo sprawnie i czekamy na kolejne etapy zadania. Jestem pewna, że z każdym dniem szkoła będzie zmieniała swój wygląd – mówi dyrektor SP Imbramowice Mariola Czarnecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group