Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyła XXI Edycja Bezpiecznej Kobiety

Sobota, 27 kwietnia 2019, 17:14
Autor: red
Świdnica: Ruszyła XXI Edycja Bezpiecznej Kobiety
Fot. KPP Świdnica
26 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, ruszyła kolejna już XXI edycja wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich pn. „Bezpieczna Kobieta”. W uroczystym otwarciu uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch. Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XXI edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu dowiedziały min. się czym jest przemoc domowa, Policjanci omówili aspekty prawne oraz możliwości instytucji Policji, Prokuratury oraz innych w zakresie pomocy osobie pokrzywdzonej.

Kursantki dowiedziały się również czym jest przestępczość bankowa, oszustwa finansowe oraz jak bezpiecznie płacić karta płatniczą.
Z uczestniczkami kursu omówione zostały również zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób znajdujących się w okolicznościach noszących znamiona aktu terrorystycznego.

Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną obejmującą omówienie przyczyn i skutków agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego. Część praktyczna to symulowanie sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.

Policjanci w czasie szkolenia zwracają głównie uwagę pań na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group