Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ruszyło śledztwo w sprawie katastrofy w Świebodzicach

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 12:28
Aktualizacja: Środa, 12 kwietnia 2017, 15:06
Autor: red
Świebodzice: Ruszyło śledztwo w sprawie katastrofy w Świebodzicach
Fot. red
Prokurator Okręgowy w Świdnicy w dniu 9 kwietnia 2017 roku wszczął śledztwo w sprawie sprowadzenia w dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świebodzicach przy ul. Krasickiego 28 zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, w postaci eksplozji materiałów łatwopalnych i zawalenia się wielorodzinnego budynku mieszkalnego, w następstwie czego doszło do śmierci sześciu osób.

Do zdarzenia doszło w dniu 8 kwietnia 2017 roku około godziny 8:50. Na miejsce zdarzenia udał się niezwłocznie Prokurator Rejonowy w Świdnicy, zastępca Prokuratora Rejonowego w Świdnicy, prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, Naczelnik Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Świdnicy oraz Zastępca Prokuratora Okręgowego w Świdnicy, którzy przy udziale funkcjonariuszy Policji przeprowadzali oględziny zewnętrzne zwłok ujawnionych w trakcie trwania akcji ratowniczej.

Po zakończonej akcji ratowniczej w dniu 9 kwietnia 2017 roku teren katastrofy budowlanej został przekazany prokuraturze, która z udziałem biegłych w tym między innymi z zakresu budownictwa, rozpoczęła oględziny miejsca zdarzenia. Oględziny będą kontynuowane w dniu 10 kwietnia 2017 roku i w razie potrzeby w dniach następnych.

Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, że w wyniku zdarzenia śmieć poniosło sześć osób – czworo dorosłych i dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat. Cztery osoby są ranne i przebywają w szpitalach.

W dniach 11 i 12 kwietnia 2017 roku w Zakładzie Medycyny Sądowej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego zostaną przeprowadzone sekcje zwłok ofiar katastrofy, w celu ustalenia przyczyn ich zgonu.

Prokuratura wraz z policją podjęła działania w celu zabezpieczenia dokumentacji dotyczącej nieruchomości położonej w Świebodzicach przy ul. Krasickiego 28.

Prowadzone śledztwo ma na celu wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group