Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1287
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rywalizacja zakończona

Czwartek, 8 lipca 2021, 7:44
Autor: red
Świdnica: Rywalizacja zakończona
Fot. UM Świdnica
Zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Miasto Świdnica, dzięki zaangażowaniu mieszkańców uplasowało się na 14 miejscu.

W zabawie brały udział 53 miasta i wszystkie miały równe szanse niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców. Łączna liczba przejechanych kilometrów była bowiem dzielona przez liczbę mieszkańców. Zwycięzcą w ogólnopolskiej zabawie została Nowa Sól.

Świdnica dołączyła do zabawy 18 kwietnia, kiedy został zorganizowany pierwszy oficjalny trening w mieście dla wszystkich chętnych biorących udział w rywalizacji. W sumie przez dwa miesiące przystąpiło 836 uczestników skupionych w 29 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy uczestnicy pokonali podczas rywalizacji w czerwcu 101.651 kilometrów.

- Nasi mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli. Organizowali się w przeróżnych grupach, aby wspólnie jeździć i namawiać innych do zabawy. Dziękuję im wszystkim za udział w rywalizacji i za każdy przejechany kilometr dla Świdnicy – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Grupą, która przejechała w sumie najwięcej kilometrów dla naszego miasta była „Grupa Ogólna Świdnica na rowery”, która zakończyła zabawę z wynikiem 25.459 km. Kolejnym była Bike Center Atak Sport Świdnica – 18.302 km, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy – 12.891 km, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy – 8.401 km, Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy – 6.905 km oraz ZHP Świdnica – 4.874 km. Najwięcej wśród kobiet przejechała Anna Panek - 2.301 km, a najlepszym wśród mężczyzn okazał się Mirosław Wyskiel – 3.414 km.

Warto nadmienić, że Krzysztof Jachimowicz swoim wynikiem zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących zawodników w Polsce w kategorii do lat 15.

Podsumowanie świdnickiej rywalizacji oraz wręczenie nagród dla najlepszych odbędzie się 19 września podczas tradycyjnego rajdu rowerowego „Świdnica na rowery”

Kolejna edycja rywalizacji odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Zachęcamy wszystkich aby już dzisiaj rozpoczęli treningi. Aplikacja „Aktywne Miasta” jest cały czas dostępna i możecie z niej korzystać bezpłatnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group