Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rzeźby zdobią Strzegom

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 12:46
Aktualizacja: 12:47
Autor: red.
Strzegom: Rzeźby zdobią Strzegom
Fot. użyczone
VI Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie 2014 przeszło już do historii. Przez 5 tygodni 8 artystów–rzeźbiarzy przemieniało zimny kamień w ekspresyjne formy, w których zamknęli swoje emocje. Efekt ich prac można było zobaczyć w niedzielę, 17 czerwca br., kiedy 9 monumentalnych rzeźb stanęło w Strzegomiu.

Na terenie gminy Strzegom rzeźbiło dwoje Czechów - Marie Seborova i Martin Kuchař oraz sześcioro Polaków - Andrzej Szarek, Adam Wyspiański, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Jerzy Fober (komisarz), Zbigniew Frączkiewicz i Grzegorz Niemyjski.

W uroczystym wernisażu wzięli udział m. in.: Tadeusz Wasyliszyn – przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu wraz z małżonką, Bożena Bojanowska – Czuk – dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, Krzysztof Kalinowski – zastępca SCK, rzeźbiarze wraz z rodzinami, sponsorzy biennale i przedstawiciele branży kamieniarskiej.

Jerzy Fober, komisarz strzegomskiego biennale w imieniu swoim i pozostałych 7 artystów podziękował władzom samorządowym, organizatorom i sponsorom za niezwykle sympatyczne przyjęcie, pobyt na terenie gminy i możliwość stworzenia monumentalnych prac. – Każdy z nas stworzył zupełnie inną – różnorodną - rzeźbę. Chcieliśmy w ten sposób podzielić się naszą wrażliwością i ekspresją. Myślę, że osoby oglądające te rzeźby znajdą coś dla siebie – podkreślił komisarz.

Dodajmy, że 6 rzeźb wykonanych w 2014 r. stoi na strzegomskim Rynku, 2 kolejne na skwerze przy ul. Bankowej, a 1 przy bramie wjazdowej do strzegomskiego OSiR-u.

Warto także podkreślić, że z kolei rzeźby powstałe podczas pięciu poprzednich plenerów stanęły wzdłuż ul. Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu. Stanowić to będzie wspaniałą wizytówkę miasta i przyczyni się zapewne do zwiększenia ruchu turystycznego w naszej gminie.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group