Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Są pieniądze dla ŚOK–u

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 19 lutego 2010, 9:24
Aktualizacja: 10:55
Autor: ŚOK
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prawie ćwierć miliona złotych pozyskał Świdnicki Ośrodek Kultury z programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z konkursów ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski.

Szczególnie dobrze ocenione zostały projekty napisane do MKiDN. Wszystkie uzyskały dofinansowanie zbliżone do wnioskowanego, a najwyższą dotację uzyskał Międzynarodowy Festiwal Bachowski. Cieszą też środki na modernizację Klubu Bolko - po raz pierwszy w historii ŚOK środki zdobył projekt inwestycyjny. Wynik ŚOK ma tym większą wartość, że konkurencja była ogromna: złożono blisko 6 tysięcy wniosków na kwotę ponad 1,3 miliardy złotych. Suma wszystkich dotacji przyznanych w pierwszym naborze wyniosła ponad 194 miliony złotych.

Nowością w tegorocznych konkursach było to, że po raz pierwszy w historii wnioski złożone do większości programów oceniane były przez niezależnych ekspertów. Pracowali oni samodzielnie, oceniając wszystkie złożone do MKiDN aplikacje, w oparciu o kryteria zdefiniowane w regulaminach programów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group