Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Są środki na program rewitalizacji

Piątek, 19 lutego 2016, 12:19
Autor: opr.red.
Strzegom: Są środki na program rewitalizacji
Fot. www.strzegom.pl
Na sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu odbytej 15 lutego br. oprócz rozstrzygnięcia konkursu "Odnów i wygraj" strzegomscy radni podjęli kilka uchwał. Dokonano m. in. zmian w budżecie gminy Strzegom.

Wprowadzono do niego kwotę 125.266,50 zł w związku z decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie udzielenia z budżetu województwa dotacji celowej na opracowanie programu rewitalizacji gminy Strzegom. Wartość całkowita opracowania programu to kwota 139.185,00 zł, natomiast 10% stanowi wkład własny gminy. Dotacja będzie finansowana w 85% ze środków Programu Operacyjnego Pomocy Technicznej 2014-2020 oraz w 15% ze środków budżetu państwa. Ponadto o kwotę 29.200,00 zł - z rezerwy burmistrza - zwiększono koszt zadania inwestycyjnego pn. "Remont i wyposażenie obiektu publicznego pełniącego funkcję społeczno - kulturalną we wsi Jaroszów 95". Planowany koszt całkowity zadania wynosi ok. 90 tys. zł. Informacja ta z pewnością ucieszy mieszkańców największego sołectwa w gminie Strzegom.

Została również podjęta uchwała w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej, której zadaniem jest analiza obowiązującego statutu gminy Strzegom w zakresie dostosowania jego postanowień do znowelizowanych przepisów prawa i wynikających z wprowadzenia programu eSesja. W skład komisji weszli radni: Tomasz Marczak, Roman Asynger, Zbigniew Miłek i Marta Zięba.

Radni przegłosowali także uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia statutu OSiR-u, zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Strzegom oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów oraz zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym oraz publicznym szkołom, przedszkolom i innym formom wychowania przedszkolnego prowadzonym przez osoby fizyczne i prawne oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobierania i wykorzystywania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group