Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Samo zdrowie u seniorów

Sobota, 24 września 2016, 8:12
Autor: red
Strzegom: Samo zdrowie u seniorów
Fot. UM Strzegom
Dużo się mówi o zdrowym odżywianiu dzieci, młodzieży, ludzi młodych i aktywnych. Jednak również ludzie starsi osiągają duże korzyści z prawidłowej diety, niestety napotykają szereg trudności w wypełnieniu tego zadania.

W tym temacie podopiecznym Dziennego Domu Pobytu "Senior-Wigor" w Strzegomiu pomogła Natalia Szwed - dietetyk kliniczny, specjalista z zakresu oceny stanu i sposobu żywienia człowieka oraz zapobiegania i leczenia chorób dieto zależnych. Kieruje się mottem „Przyjemność brzucha jest podstawą i korzeniem wszelkiego dobra"- uważa, że smaczna i racjonalna dieta jest fundamentem dobrych i długotrwałych zmian w organizmie. Uważa, że to jak wyglądamy, jest głównie naszą zasługą. Podchodzi indywidualnie do pacjenta, sukces podopiecznego daje jej dużo radości i satysfakcji. Wspiera i motywuje do działania, jest zdeterminowana, aby dieta przyniosła pożądane rezultaty.

Dietetyk poprzez prelekcje, pokaz slajdów, pokazała nam, że można czerpać radość z jedzenia, jednocześnie zdrowo się odżywiając. Seniorzy byli bardzo zadowoleni z przekazanych informacji, zadawali dużo pytań w związku ze zmianą żywienia. Bardzo często były pytania dot. diety odnoszącej się do chorób, jakie często towarzyszą ludziom tj. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca.

Natalia Szwed na koniec własnoręcznie przygotowała budyń dietetyczny z kaszy jaglanej.
- Czy budyń był dobry? - takie pytanie zadawałam seniorom po zjedzeniu. Odpowiedzi nie mogły być inne, skoro budyń znikł w mgnieniu oka. - Miodzio! - Jeszcze czegoś takiego nie jadłam. - Zaserwuję taki budyń wnukom. - Prosimy o jeszcze. - Kupię sobie siedem bananów i cały tydzień będę jeść taki budyń – to tylko niektóre opinie naszych seniorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group