Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Samorządowe laury dla szkół z Pszenna i Witoszowa Dolnego

Piątek, 1 czerwca 2018, 7:13
Autor: red
Gmina Świdnica: Samorządowe laury dla szkół z Pszenna i Witoszowa Dolnego
Fot. Gmina Świdnica
Od kilkunastu lat w gminnych placówkach oświatowych prowadzona jest edukacja z zakresu wiedzy samorządowej, a jej zwieńczeniem każdego roku jest konkurs wiedzy o Laur Młodego Samorządowca.

Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Najlepszą wiedzą samorządową wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym oraz M. Kopernika w Pszennie. Choć o pierwszym miejscu na podium zdecydowała dogrywka.

Do rywalizacji stanęło aż osiem trzyosobowych zespołów. Aby dotrzeć do finału każda z drużyn musiała przedstawić swoją pracę artystyczną, projekt filmowy, wywiad ze znaną osobą z danej miejscowości oraz odpowiedzieć na serię pytań. Ile lat trwa kadencja rady gminy? Co to jest gmina? Kto wybiera wójta gminy? Jak nazywa się jednostka pomocnicza gminy? To tylko niektóre z pytań z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie gminnych placówek oświatowych, pretendujący do nagrody o Laur Młodego Samorządowca.
- Organizacja w maju każdej edycji konkursu wcale nie jest przypadkowa. To właśnie 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, a dzięki takim konkursom jak nasz rozbudzamy w młodym pokoleniu potrzebę poszerzania wiedzy samorządowej. Naszym celem jest przygotowanie uczniów do uczestnictwa w działaniach społeczeństwa obywatelskiego, rozpowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, przygotowanie do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym. Cieszę się, że każdego roku możemy przygotowywać coraz to trudniejsze pytania, co świadczy o wzrastającym poziomie wiedzy naszych uczestników i dobrym przygotowaniu przez nauczycieli. Gratuluje zwycięzcom i wszystkim zawodnikom, bo bez względu na miejsce na podium inwestowanie w wiedzę, jest najlepszym kapitałem, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Organizatorem konkursu pod honorowym patronatem wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek był Gminny Zespół Oświaty. Uroczyste wręczenie statuetek - Laur Młodego Samorządowca dla zwycięskich drużyn odbędzie się w czerwcu, na najbliższej sesji Rady Gminy Świdnica. Będzie to z pewnością kolejny element edukacji samorządowej- dodaje wójt gminy Świdnica.

Klasyfikacja końcowa

Kat. klasy podstawowe:
SP WITOSZOW DOLNY 1 miejsce
SP Grodziszcze 2 miejsce
SP MOKRZESZÓW 3 miejsce
SP BYSTRZYCA GÓRNA 4 miejsce
SP LUTOMIA DOLNA 5 miejsce

Kat. klasy gimnazjalne:
SP PSZENNO 1 miejsce
SP LUTOMIA DOLNA 2 miejsce
SP WITOSZOW DOLNY 3 miejsce

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group