Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Scalanie gruntów w kolejnych wsiach

Wtorek, 5 marca 2013, 13:35
Aktualizacja: 13:36
Autor: red.
Gmina Jaworzyna Śląska: Scalanie gruntów w kolejnych wsiach
Fot. archiwum
1 marca na terenie dwóch wsi gminy Jaworzyna Śląska – Piotrowic Świdnickich i Bolesławic odbyły się spotkania z mieszkańcami poświęcone scalaniu gruntów.

W spotkaniach uczestniczyli: Stanisław Talerzowski - Zastępca Dyrektora Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego, Starosta Świdnicki - Zygmunt Worsa, Paweł Kaśków i Anna Kwiatkowska z Powiatowego Biura Geodezji i Katastru w Świdnicy, radni i sołtysi zainteresowanych wsi oraz przedstawiciele Gminy Jaworzyna Śląska, na czele z Burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem.

Zaproszeni goście w obrazowy sposób przedstawili ideę scalania gruntów podkreślając przy tym, że poprawi to w znaczny sposób gospodarowanie na gruntach oraz gospodarkę wodną poprzez m.in. czyszczenie rowów. Wyjaśniono, jak w sposób praktyczny ma wyglądać scalanie gruntów. Zaproszeni goście odpowiadali na liczne pytania mieszańców.

Na wszystkich zebraniach Pan Talerzowski wielokrotnie podkreślał, że scalanie gruntów ma charakter dobrowolny, wymaga zgody właścicieli (użytkownika) jak i współwłaścicieli danej nieruchomości. Proces przystąpienia do scalenia rozpoczyna złożenie wniosku przez poszczególnych właścicieli razem ze współwłaścicielami danej nieruchomości.
Scalanie gruntów, to nie tylko łączenie poszczególnych działek rolnych i ich zamiana, ale również tzw. prace poscaleniowe, tj. budowa i modernizacja dróg dojazdowych do pól oraz melioracja i konserwacja rowów melioracyjnych, a także wykonanie innych prac w infrastrukturze technicznej wsi.

(UM Jaworzyna Śląska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group