Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Ścieżka w Rogoźnicy

Niedziela, 5 grudnia 2021, 9:32
Aktualizacja: 10:32
Autor: red
Rogoźnica: Ścieżka w Rogoźnicy
Fot. UM Strzegom
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina Strzegom wykonała kolejny etap robót dotyczących projektu rewitalizacji parku dworskiego w Rogoźnicy.

Po odrestaurowaniu murów, wybudowaniu podestu sceny i wykonaniu nawierzchni przy scenie oraz iluminacji świetlnej belwederu, wybudowano utwardzony odcinek ścieżki komunikacyjnej, łączący teren przy baszcie z traktem głównym.

Park w Rogoźnicy wymaga jeszcze wiele nakładów pracy i niemało nakładów finansowych. Kolejne etapy rewitalizacji parku będą sukcesywnie realizowane na podstawie posiadanego projektu w zależności od możliwości budżetu własnego gminy i pozyskiwanych środków zewnętrznych. Już teraz widać, jaki potencjał ma w sobie ten rozległy, zielony teren zlokalizowany w samym centrum wsi. Gmina będzie dążyła do tego, aby - w miarę możliwości - cały projekt rewitalizacji parku, będącego pod ochroną konserwatora zabytków, został zrealizowany do końca w przeciągu najbliższych kilku lat.

Budowa ścieżki została w dużej części sfinansowana z wydzielonego w budżecie gminy funduszu sołeckiego przeznaczonego dla wsi Rogoźnica.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group