Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ścieżki rowerowe z każdej strony miasta

Piątek, 27 kwietnia 2018, 9:55
Autor: red
Żarów: Ścieżki rowerowe z każdej strony miasta
Fot. UM Żarów
Sezon rowerowy w pełni. Pogoda za oknem dopisuje i Żarowianie chętnie wsiadają na rowery. Już niebawem do ich użytku udostępnione zostaną ścieżki rowerowe, które powstają na terenie naszego miasta.

W tej chwili w wielu miejscach Żarowa trwa budowa ścieżek rowerowych, nowych chodników, parkingów wraz z oświetleniem ledowym.

Projekt budowy nowych dróg dla rowerzystów jest realizowany w ramach dużego zadania inwestycyjnego "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów", które obejmuje także przebudowę głównego skrzyżowania i budowę ronda. Inwestycje są już na półmetku.
- To jedna z największych inwestycji realizowana na terenie miasta. Jest to zadanie unijne w ramach programu na niską emisję, dziś już mocno zaawansowane. W ostatnim etapie ścieżki zostaną asfaltowane, a w tej chwili jako szutrowe są udostępniane mieszkańcom na poszczególnych odcinkach. Możemy obserwować, że przybywa ich coraz więcej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie drogi dla rowerzystów mają być gotowe do końca sierpnia. Prace w tej chwili prowadzone są przy ulicy Krasińskiego, Ogrodowej, Nadbrzeżnej, Wiejskiej, Armii Krajowej oraz przy osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Mieszkańcy korzystają już z parkingów od strony ulicy Dworcowej i Krasińskiego oraz chodników przy ulicach Chrobrego i Alei Korczaka. Dobiegają końca także prace przy budowie Centrum Przesiadkowego, gotowe jest rondo, a w samym centrum miasta kontynuowane są remonty przy chodnikach. Kilka dni temu mieszkańcy mogli obserwować również rozbiórkę budynku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego w Żarowie.
- W centrum naszego miasta realizowane są cztery różne duże inwestycje. Jest to budowa Centrum Przesiadkowego, ronda i rozjazdów, ścieżek rowerowych wraz z chodnikami, parkingami i oświetleniem ledowym oraz remont budynku dworca PKP. Prace postępują i myślę, że będzie to piękny teren, z którego wszyscy mieszkańcy będą dumni. Ruszyły także prace przy rozbiórce budynku przy ulicy Krasińskiego w Żarowie, dla którego kosztorysy pokazywały, że koszt remontu był wyższy niż praktycznie wybudowania nowego domu. Po rozbiórce i uporządkowaniu tego terenu będziemy chcieli zapytać mieszkańców, jak widzą jego zagospodarowanie - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że łącznie na terenie miasta przybędzie dokładnie 8,20 kilometrów nowych dróg rowerowych.
- W tej chwili wykonujemy chodniki przy ulicy Armii Krajowej, a po wyburzeniu budynku przy ul. Krasińskiego udrożnimy ruch w centrum miasta. Ruszyły też prace na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie wykonywane są prace przy budowie ścieżek rowerowych - mówi Jakub Korona kierownik robót ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów.

Nowe drogi dla rowerzystów powstaną przy ulicach: Armii Krajowej, Alei Korczaka, Wiejskiej, Chrobrego, Krasińskiego, na polnej drodze między ulicami Armii Krajowej a Przemysłową, Przemysłowej, Sikorskiego, Ogrodowej, Mickiewicza, Cembrowskiego, Dębowej, Słowiańskiej, Talowskiego, Bukowej, Świerkowej, Modrzewiowej, Wierzbowej, Jodłowej, Brzozowej i Jaworowej. Wartość całej inwestycji to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wynosi 4 347 198,99 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group