Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Sędzia Anna Maria Wesołowska i Marek Michalak o prawach młodych ludzi

Niedziela, 17 października 2010, 20:35
Aktualizacja: 21:12
Autor: Ula
powiat świdnicki: Sędzia Anna Maria Wesołowska i Marek Michalak o prawach młodych ludzi
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i sędzia Anna Maria Wesołowska spotkają się z uczniami szkół w naszym powiecie w poniedziałek, a we wtorek o godz. 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy Marek Michalak otworzy konferencję pt. „Prawo do znajomości swoich praw”.

- Wiedza na temat przysługujących praw daje możliwość świadomego uczestnictwa w życiu społecznym i wpływu na otoczenie, w którym dziecko funkcjonuje. Człowiek świadomy przysługujących mu praw oraz znający procedury ich dochodzenia przestaje być bezbronny, w ten sposób minimalizuje ryzyko stania się ofiarą nadużyć – podkreśla Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. - Dorosłym powinno zależeć nie tylko na tym, aby dzieci były świadome swoich praw, ale także by umiały z nich odpowiedzialnie korzystać: nie naruszając praw i wolności innych osób, a także reagując, kiedy komuś innemu dzieje się krzywda.

W poniedziałek, 18 października, Marek Michalak i jego gość – sędzia Anna Maria Wesołowska – spotkają się z uczniami świdnickich szkół:
- o godz. 9.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy;
- o godz. 11.00 w Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (Rzecznik Praw Dziecka) oraz w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy (sędzia Anna Maria Wesołowska);
- o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy (Rzecznik Praw Dziecka);
- o godz. 14.00 w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Świebodzicach (sędzia Anna Maria Wesołowska).

A we wtorek podczas konferencji młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy poprowadzi debatę na temat praw człowieka, do której zaproszeni zostaną ich rówieśnicy, a także wszyscy zgromadzeni w tym dniu dorośli i grono ekspertów. Współorganizatorami konferencji są m.in. Uniwersytet Wrocławski, Dolnośląski Kurator Oświaty, Komendant Wojewódzki Policji, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z Wrocławia, a także I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Wszystko dla podkreślenia dwóch ważnych rocznic – dwudziestej rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, którą obchodziliśmy w listopadzie 2009 roku oraz dziesiątej rocznicy ustanowienia urzędu Rzecznika Praw Dziecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group