Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierżoniów: Seniorze nie daj się oszukać!!!

Sobota, 19 listopada 2011, 8:14
Aktualizacja: 13:36
Autor: red
Dzierżoniów: Seniorze nie daj się oszukać!!!
Fot. red
Te słowa kierujemy nie tylko do osób starszych, ale również do pozostałych członków rodzin. Oni również mogą uchronić swoich bliskich przed oszustami.

Dzierżoniowska policja apeluje do mieszkańców o ostrożność. W powiecie co jakiś czas pojawiają się oszuści oraz złodzieje, którzy podając się za pracowników różnych instytucji, a nawet członków rodziny, okradają ludzi. Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownicy administracji budynków, Caritas, ZUS, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły, czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich.

Metody te jak widać są coraz bardziej wyrafinowane i dzięki temu są osoby, które nadal dają się oszukać, mimo wielu wcześniejszych ostrzeżeń. W ostatnim czasie uaktywniły się osoby, które podając się m.in. za pracowników Caritas, oferują po zaniżonej cenie zakup drobnego sprzętu AGD. Następnie, wykorzystując nieuwagę mieszkańców, kradną klucze do mieszkania, pieniądze, dokumenty lub inne cenne przedmioty.

Aby czuć się bezpiecznie we własnym domu nie należy do niego wpuszczać nieznajomych osób, których wizyta nie została zapowiedziana. Osoby podające się za pracowników Caritas, ZUS, czy innych instytucji lub fundacji, powinny mieć identyfikatory z aktualnym zdjęciem. Należy pamiętać, że ci, którzy wchodzą do mieszkania, nie zawsze mają dobre intencje. Wystarczy często wykazać się ograniczonym zaufaniem. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, należy poprosić o pomoc sąsiada lub kogoś bliskiego. Dobrze jest także unikać okazyjnych zakupów dokonywanych w pośpiechu, na klatce schodowej, w miejscach zamieszkania. Na klatkach schodowych zamieszczane są informacje, czy planowane są jakieś przedsięwzięcia, w związku z którymi do naszych drzwi zapukać mogą pracownicy. Kiedy zatelefonuje wnuczek lub ktoś z rodziny i chce pożyczyć pieniądze, najlepiej upewnić się, że to nie oszust - nie godzić się na przekazanie kosztowności obcym, starać się potwierdzić tożsamość poprzez rozmowę z wnuczkiem, bratankiem lub innym członkiem rodziny.

O każdej takiej próbie nawiązania kontaktu, która się nie potwierdza lub pojawiają się jakikolwiek wątpliwości świadczące o podejrzanym działaniu, proszę informować policję.

Seniorze - nie daj się oszukać!

Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów
nadkom. Mariusz Furgała

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group