Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Seniorzy w Krzyżowej

Środa, 16 maja 2018, 17:56
Autor: red
Krzyżowa: Seniorzy w Krzyżowej
Fot. UM Strzegom
Dzięki współpracy, pasji i wielkiej sympatii do seniorów Alicji Przepiórskiej – koordynatora rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych „Tradycja Łączy Pokolenia” z Fundacji Krzyżowej i Anny Jarosińskiej, kierownika Domu Dziennego Pobytu "Senior Wigor" 14 maja odbyła się w Krzyżowej konferencja inauguracyjna projektu „Tradycja łączy pokolenia”.

Miała ona charakter szkoleniowy, a hasłem przewodnim wydarzenia była „Strefa bezpieczeństwa dla Seniora”. To już trzecia edycja tego ważnego projektu, którego adresatami są starsi mieszkańcy trzech powiatów. W tym roku projekt „Tradycja łączy pokolenia” realizowany jest w partnerstwie z Dziennym Domem Pobytu Seniora w Strzegomiu. Jego podopieczni będą uczestniczyć w działaniach zaplanowanych dla Seniorów, a także będą objęci wsparciem wolontariuszy seniorów. Konferencja szkoleniowa i jej temat był odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłoszone przez samych Seniorów i wiązał się z ich poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego do udziału zaproszono ekspertów na co dzień zajmujących się tematyką bezpieczeństwa: Celem konferencji było wyposażenie seniorów w wiedzę o tym, gdzie szukać pomocy i jak o nią prosić. Świadomość takich rozwiązań ma wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa u uczestników projektu. Podczas konferencji specjaliści wyjaśniali m.in.:jak nie dać się oszukać na tzw. wnuczka i dlaczego seniorzy są narażeni na tego typu przestępstwa, jak nie dać się wykorzystać i nie stracić majątku, np. podpisując umowę, która z góry przewiduje stratę, jak nie popaść w długi w sposób nieświadomy, zaowalowany, jak zachować się po stracie bliskiej osoby, gdy są do uregulowania sprawy majątkowe/spadkowe, (jak np. nie przejąć spadku z długiem), jak nie stać się ofiarą życia innych (problem alimentów na wnuki/alimentów na dorosłe dzieci), czy senior mam prawo do zabezpieczenia finansowego, jakie prawa ma senior u lekarza/w szpitalu.

W tym roku projekt „Tradycja łączy pokolenia” realizowany jest w partnerstwie z Domem Dziennego Pobytu Seniora w Strzegomiu. Jego podopieczni będą uczestniczyć w działaniach zaplanowanych dla seniorów, a także będą objęci wsparciem wolontariuszy seniorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group