Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Senyor Rici na IX Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku

Niedziela, 19 maja 2019, 17:22
Autor: red
Żarów: Senyor Rici na IX Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku
Fot. UM Żarów
W repertuarze piosenek z lat 70–tych muzycy z żarowskiego chóru Senyor Rici w środę, 15 maja wystąpili na IX Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Świdnicy.

Naszych seniorów nie trzeba namawiać do wspólnej integracji, wiedzą, jak spożytkować swój wolny czas, dlatego chętnie śpiewają podczas różnych uroczystości.

– Tegoroczna edycja Przeglądu to „Piosenki lat 70”. Śpiewaliśmy w gronie zespołów ze Świebodzic, Bielawy, Nowej Rudy, Wałbrzycha, Oleśnicy, Obornik Śląskich, Ząbkowic i Świdnicy. Motywem przewodnim była zaśpiewana w części finałowej piosenka Czerwonych Gitar „Niebo z moich stron”, odśpiewana na scenie przez wszystkich instruktorów, którym wręczono pamiątkowe statuetki. Nasz chór, który działa przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymywał nagrody i wyróżnienia na Przeglądzie Ludowych Zespołów Śpewaczych w Mietkowie, Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Świdnicy, Dolnośląskim Przeglądzie Chórów we Wrocławiu, Przeglądzie Zespołów Senioralnych w Jaworzynie, Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku „Wyśpiewajmy Miłość” w Świdnicy – mówi Ryszard Fidler dyrygent chóru Senyor Rici.

W tym roku zespół obchodzi 10-lecie swojej działalności. Dyrygentem zespołu jest kompozytor, poeta i muzyk, założyciel zespołu VIATORI Ryszard Fidler. W ciągu roku chór ubogaca swoim śpiewem 15-20 koncertów i recitali o różnym charakterze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group