Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Seryjny włamywacz oraz paser w rękach policjantów

Piątek, 26 maja 2017, 9:35
Aktualizacja: 11:37
Autor: red
Świebodzice: Seryjny włamywacz oraz paser w rękach policjantów
Fot. KPP Świdnica
Włamywał się do altan działkowych oraz piwnic na terenie Świebodzic, skąd kradł wszystko co wpadło mu w ręce – od elektronarzędzi po sprzęt ogrodowy. Swój „łup” następnie sprzedawał. Świebodziccy policjanci zatrzymali włamywacza, a także pasera który kupował skradzione przedmioty oraz odzyskali część utraconego mienia.

W okresie od 7 do 13 maja br., na terenie Świebodzic doszło do szeregu włamań do piwnic oraz altan działkowych. Sprawca działał zawsze w porze nocnej. Poprzez wyłamywanie zamków w drzwiach, przecinanie skobli, czy wybijanie szyb w oknach dostawał się do wnętrz skąd dokonywał kradzieży wszelkich przedstawiających większą wartość przedmiotów. W kręgu jego zainteresowań znalazły się chociażby leżaki, elektronarzędzia, czy sprzęt ogrodowy.

Funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 31-letni świebodziczanin, który przyznał się do wszystkich sześciu włamań. W chwili zatrzymania ponadto posiadał przy sobie amfetaminę.

Dalsze czynności wykazały, iż wymieniony swój skradziony „łup” sprzedawał, a pieniądze przeznaczał m.in. na alkohol.

Policjanci nadal pracowali nad tą sprawą, czego efektem było zatrzymanie pasera, który skupował powyższe przedmioty. Mężczyzną tym okazał się 30 latek ze Świebodzic, u którego funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzące z opisanych włamań mienie w postaci podkaszarki, wkrętarki, wyrzynarki, anteny, namiotu, oraz fotela ogrodowego. Trwają czynności mające na celu odzyskanie pozostałych przedmiotów.

Obaj podejrzewani przyznali się do popełnienia powyższych czynów, teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Pierwszy z mężczyzn odpowie za kradzieże z włamaniem oraz nielegalne posiadanie substancji psychotropowych, jego towarzysz usłyszy natomiast wyrok za paserstwo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group