Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1056
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sesje on–line już niebawem

Wtorek, 11 września 2018, 9:02
Aktualizacja: 14:04
Autor: red
Świebodzice: Sesje on–line już niebawem
Fot. UM Świebodzice
Dobiega końca modernizacja sali narad w świebodzickim ratuszu.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o samorządzie gminnym, obywatele mają mieć większy udział w procesie funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów władzy – w tym władzy samorządowej. Konsekwencją są m.in. zmiany w prowadzeniu obrad rad miast, gmin i powiatów.
- Po pierwsze sesje będą transmitowane na żywo w internecie, w czasie rzeczywistym, co umożliwi każdemu zainteresowanemu udział – w charakterze obserwatora – w obradach – mówi Anna Żygadło, Sekretarz Miasta Świebodzice. – Kolejną istotną zmianą jest system głosowania. Będzie on podobny, jak ma to miejsce w przypadku posłów. Każdy radny będzie miał przycisk do głosowania „za”, „przeciw” i „wstrzymał się”. Wyniki będą się elektronicznie wyświetlać na tablicy – dodaje sekretarz.

Sala narad będzie więc wyposażona w urządzenia do elektronicznego głosowania, tablicę wyświetlającą wynik głosowania oraz kamerę i głośniki. Jest to realizowane w ramach dużego projektu ICT, na który gmina otrzymała dofinansowanie. Wartość projektu to ponad 1,1 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group