Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 1225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Setne urodziny

Poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:58
Autor: red
Lutomia Dolna: Setne urodziny
Fot. Gmina Świdnica
8 lutego 2021 roku pani Anna Żurek z Lutomi Dolnej świętuje swoje setne urodziny. W imieniu szanownej Jubilatki życzenia od premiera RP, wojewody dolnośląskiego i wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek odebrała jej córka Stanisława.

Anna Żurek urodziła się w Zawoi k/ Babiej Góry. Do Lutomi przyjechała w 1946 roku. Razem z mężem Henrykiem prowadziła sklep spożywczy do 1956 r. W latach 1960-1972 pracowała w Dolnośląskich Zakładach Białoskórniczo- Rękawiczniczych "Renifer" w Świdnicy. Pani Anna przez wiele lat była członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi Przez te wszystkie lata przeczytała wiele książek i haftowała co niewątpliwie sprawiało jej ogromną radość. Wychowała 4 córki i doczekała się 8 wnucząt i 8 prawnuków. Najmłodsza prawnuczka ma zaledwie 2 latka, zatem różnica wieku pomiędzy najmłodszą a najstarszą w rodzie pani Anny wynosi 98 lat.
- Mielona kawa, mała dawka koniaku i kosmetyki, które od dziesięcioleci pomagają podkreślić to, co w kobietach najpiękniejsze -Pani Walewska, to recepta na długowieczność naszej mamy – mówi z uśmiechem córka szanownej jubilatki.

Czas pandemii nie pozwolił spędzić tego dnia tak, jak by wszyscy chcieli, ale i tak nie zabrakło kontaktu z najbliższymi. Pani Annie życzymy kolejnych, pięknych lat wypełnionych zdrowiem i miłością najbliższych.

Tak panią Annę wspominają członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi.
- Pani Anna Żurek była członkinią KGW Lutomia od 1946 r. W swojej działalności szczególnie zasłużyła się przy organizacji dożynek, święta Kobiet oraz przy organizacji wydarzeń okolicznościowych. W latach 80-tych i 90-tych przy współpracy Ośrodka "Nowoczesna Gospodyni” współpracowała z wieloma organizacjami społecznymi. Zawsze pełna energii i uśmiechu. Prowadziła I i II stopień kursu haftu ręcznego, kursy gotowania oraz różnego rodzaju pokazy kulinarne w zakresie pieczenia ciast, potraw i przystawek które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Była członkinią oddaną społecznie oraz cenioną wśród lokalnej społeczności. Chętną do niesienia pomocy i udzielającą wielu cennych porad, za co w latach 80-tych została odznaczona Orderem Serca Matkom Wsi, przyznawanym na wniosek Wojewódzkiego Związku Kółek i organizacji Rolniczych w Świdnicy.

Anna Żurek jest ósmą mieszkanką w dotychczasowej historii gminy Świdnica, która obchodzi setne urodziny. W 2020 r. swoje jubileusze 100 urodzin obchodzili: pani Eugenia Kubińska z Mokrzeszowa oraz pan Józef Stasiuk z Lutomi Górnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group