Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Silena idzie pod młotek

Czwartek, 28 grudnia 2017, 7:49
Aktualizacja: 10:49
Autor: red
Świebodzice: Silena idzie pod młotek
Fot. UM Świebodzice
9 stycznia 2018 r. wałbrzyski Sąd Rejonowy otworzy oferty złożone przez podmioty zainteresowane kupnem dawnych zakładów lniarskich Silena w Świebodzicach.

Na nabywców czeka 1,8 ha terenu, wraz z częścią zabudowań. Sprzedaż prowadzi syndyk, ale nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie zdecydowane działania władz miasta i burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

Wszystko dlatego, że gmina przejęła na siebie ciężar finansowy przeprowadzenia procesu upadłościowego dawnej spółki Eurolen.
Finałem tego jest doprowadzenie do sprzedaży zakładu, który od lat straszy w centrum miasta.
- Teren po dawnej Silenie to bardzo atrakcyjna działka. Wierzę, że znajdą się chętni, by zainwestować w tę nieruchomość – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Silena to przemysłowa historia Świebodzic, która w ostatnich niespełna trzech dekadach zamieniła się w ruinę. Po dawnych zabudowaniach zakładu pozostały tylko resztki hal produkcyjnych, które przydawały się z powodzeniem filmowcom: świebodzicki zakład był planem filmowym m. in. dla takich filmów, jak „Miasto 44”, „Czas honoru – powstanie”, a ostatnio „Ślepnąc od świateł”, serialu kręconego dla stacji HBO.

Teren położony pomiędzy ulicą Strzegomską, Fabryczną, Młynarską, to ponad hektar gruntu. Cena za tak dużą działkę to ponad 1 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group