Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Siłownia i plac zabaw przy szkole

Wtorek, 12 czerwca 2018, 9:05
Autor: red
Żarów: Siłownia i plac zabaw przy szkole
Fot. UM Żarów
Na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. 1 Maja w Żarowie trwa budowa nowego placu zabaw i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej. Jest to kolejna inwestycja oświatowa realizowana przy szkolnej placówce.

Pod koniec 2017 roku budynek szkoły zyskał nowy wygląd dzięki przeprowadzonej termomodernizacji, niedawno zakończyła się budowa pętli postojowej, co wpłynęło na poprawę sytuacji komunikacyjnej przy ul. 1 Maja, a w tej chwili powstaje nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna, z której korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania "Budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną - rewitalizacja zdegradowanych obszarów zagospodarowania terenów i przestrzeni w celu przywrócenia funkcji społecznych".
- Jest to kolejny etap prac realizowany w tym miejscu. Do użytku naszych najmłodszych mieszkańców już niebawem oddany zostanie nowoczesny plac zabaw, a dla tych nieco starszych urządzenia siłowni zewnętrznej, z których korzystać będą mogli naturalnie nasi wszyscy mieszkańcy. Zagospodarowany będzie także odpowiednio teren przy szkole, pojawią się nowe ławki, stojaki rowerowe, ogrodzenie, nawierzchnia z kostki syntetycznej oraz nasadzenia krzewów. Zrobi się estetyczniej i schludnie. To będzie strefa relaksu dla wszystkich - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wśród urządzeń siłowni zewnętrznej do dyspozycji mieszkańców będzie wyciąg górny i prasa nożna, jeździec i wioślarz, drążek i poręcze, orbitrek i biegacz oraz surfer i twister.

Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Budowa nowego placu zabaw i montaż siłowni kosztować będą 157 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group