Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Siłownia pod chmurką

Czwartek, 17 grudnia 2020, 15:15
Autor: red
Bystrzyca Górna: Siłownia pod chmurką
Fot. Gmina Świdnica
Dzięki staraniom Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny” siłownia zewnętrzna stanęła na tzw. Trójkącie Pokoleń.

Poprzez działania polegające na aktywizacji społeczności lokalnej projekt organizacji pozarządowej uzyskał unijne wsparcie w wysokości 25 tys. zł. na zakup 6 urządzeń do ćwiczeń. Dodatkowo kwotą 10 tys. zł. z funduszu sołeckiego sfinansowano zakup kolejnego wielofunkcyjnego urządzenia.

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny” złożyło wniosek na budowę siłowni zewnętrznej, w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", w związku z projektem grantowym LGD "Szlakiem Granitu".

W przedsięwzięciu pomógł pochodzący z Bystrzycy Górnej Michał Łysoń, trener personalny i trener sportów siłowych, który przeprowadził naukę i doradztwo w zakresie obsługi zamontowanych urządzeń z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Zewnętrzna siłownia to połączenie ruchu i przyjemności z przebywania na łonie natury i wśród innych ludzi. Osoby dorosłe mogą aktywnie wzmacniać kondycję fizyczną, a osobom starszym siłownie zapewnią utrzymanie sprawności i elastyczności – podkreślali seniorzy uczestniczący w pierwszym, pokazowym treningu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group