Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Skatepark w Żarowie– młodzież postuluje do burmistrza

Wtorek, 27 grudnia 2011, 8:32
Aktualizacja: 8:36
Autor: red
Żarów: Skatepark w Żarowie– młodzież postuluje do burmistrza
Skatepark w Świdnicy
Fot. red
Na temat Żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej można napisać wiele superlatywów. Służą pomocą i wszechstronną radą w każdym momencie. Są zawsze w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, szerząc dobre i pozytywne inicjatywy.

Jednym z postulatów podejmowanych podczas debat młodzieżowych radnych było powstanie w Żarowie skateparku. Nie spodziewaliśmy się, że ów temat wywoła dużą reakcję.

Na adres Urzędu Miejskiego w Żarowie, a konkretnie do Burmistrza Leszka Michalaka przyszedł list napisany przez młodego mieszkańca Żarowa.

Na ów list Burmistrz Leszek Michalak odpowiedział następująco:

„W ostatnich latach obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, a do uprawiania tego typu dyscyplin niezbędne są specjalanie przygotowane place – skateparki, które umożliwiłyby wielu młodym, aktywnym ludziom uprawianie swojego ulubionego sportu. Ostatnim czasem, 24 listopada 2011 roku w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się specjalna konferencja Żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej, podczas której omawiano kwestię powstania skateparku. Dyskutowana była jego lokalizacja oraz możliwość pozyskania sponsorów. (...). Twój pomysł, a i zarazem projekt skateparku – posłuży nie tylko nam Włodarzom Miasta, ale także chętnym przedsiębiorcom, które zechcą się włączyć w akcję dofinansowania takiego miejsca. Bardzo cieszy mnie, że są w naszej gminie tacy pasjonaci – jak ty Kubo. Z takimi marzeniami i pomysłami na stworzenie czegoś nowego. Dlatego tym bardziej jestem pod wrażeniem tak genialnego projektu i to tak w młodym wieku. Twój projekt jest naprawdę fascynujący i myślę, że powinieneś w tej sprawie zostać naszym gminnym doradcą. Jako Burmistrz Miasta Żarów również sądzę, że skatepark byłby idealnym miejscem do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX oraz rozwijania swoich umiejętności. Z pewnością tuż po nowym roku będziemy organizować spotkanie w sprawie utworzenia w Żarowie takiego skateparku. To jednak wiąże się z pozyskaniem pieniędzy, ale jestem dobrej myśli. Z takim świetnym projektem i twoimi wskazówkami musi się udać. Dziękuję za podpowiedź trafnego pomysłu, wspólnymi siłami na pewno uczynimy wszystko, by taki skatepark w Żarowie funkcjonował. Z mojej strony obiecuję kontrolować sprawę i rzetelnie się nią zająć".

W Świdnicy od kilu sezonów wszyscy amatorzy tych sportów mogą korzystać z obiektu skateparku, który zafundował im Urząd Miasta. Zarządzaniem aktualnie zajmuje się świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pomysł świetny i do pogratulowania. Trzymamy mocno kciuki za jego pełną realizację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group