Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sklepy z dopalaczami zamknięte, ale plomby zerwane

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 4 października 2010, 21:35
Aktualizacja: Wtorek, 5 października 2010, 8:54
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Cztery świdnickie sklepy z dopalaczami zamknięte są na głucho. Jednak na żadnym z nich nie wiszą plomby naklejone przez inspektorów sanitarnych podczas sobotniej akcji Tajfun.

Na terenie całego Dolnego Śląska inspektorzy sanitarni wspierani przez mundurowych zamknęli kilkadziesiąt sklepów oferujących „artykuły kolekcjonerskie”. Pod takim szyldem sprzedawane były dozwolone przez prawo substancje odurzające. W myśl zasady „wszystko, co nie jest zabronione, jest dozwolone” sprzedawano substancje bardzo podobne do tych wycofanych wcześniej z rynku. W sobotę Główny Inspektor Sanitarny wycofał produkt o nazwie Tajfun. Od jego nazwy nazwę zyskała akcja prowadzona w całym kraju.

Jak akcja Tajfun wyglądała w Świdnicy? Oglądaj naszą fotogalerię z soboty: tutaj.

Do tej pory na Dolnym Śląsku nie odnotowano przypadków złamania zakazu handlu w zamkniętych placówkach. Jednak dziś Świdniczka odwiedziła cztery świdnickie punkty. Wszystkie rzeczywiście były zamknięte, ale plomby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy zostały zdarte. Czy właściciele wchodzili do zamkniętych sklepów? Po co? Czy może to osoby postronne zerwały plomby? Tego nie udało nam się na razie ustalić.

Ustawa o inspekcji sanitarnej pozwala na zamknięcie przez inspektora lokalu handlowego czy usługowego w przypadku "bezpośredniego zagrożenia życia".

Więcej na temat dopalaczy:
* Rzecznik interweniuje w sprawie dopalaczy,
* Sex, drugs and...?,
* Żarów kontra dopalacze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group