Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Skradli ponad 3 kilometry kabla telekomunikacyjnego

Wtorek, 19 lutego 2013, 17:12
Aktualizacja: 17:14
Autor: red.
Świdnica: Skradli ponad 3 kilometry kabla telekomunikacyjnego
Fot. archiwum
Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 19 letniemu mężczyźnie za kradzież ponad 3 kilometrów kabla telekomunikacyjnego wartości 29 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 19 letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna przyjeżdżał na teren powiatu świdnickiego z dwoma kolegami – mieszkańcami Wałbrzycha, z którymi wspólnie dokonywał kradzieży kabla telekomunikacyjnego.

W okresie od maja do października 2012 roku ,na odcinku Modliszów – Złoty Las dokonali kradzieży ponad 3 kilometrów kabla wartości 29 tysięcy złotych na szkodę Telekomunikacji Polskiej. Kabel po odcięciu ze słupów telekomunikacyjnych opalali w lesie, a następnie uzyskaną w ten sposób miedź sprzedawali w punktach skupu złomu. Jak wynika z zeznań zatrzymanego mężczyzny, za sprzedaną miedź mieli otrzymać około 5 tysięcy złotych. W chwili obecnej 19-latkowi przedstawiono 13 zarzutów kradzieży, jego dwaj kompani od grudnia ubiegłego roku siedzą w Aresztach Śledczych, zostali zatrzymani do innych przestępstw.

Za czyn, którego dopuścili się mężczyźni może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group