Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Skradziona pamięć

Wtorek, 13 lutego 2024, 11:05
Aktualizacja: 11:06
Autor: red
Krzyżowa: Skradziona pamięć
Fot. organizatorzy
Od 25 lutego do 1 marca 2024 r. w Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbędzie się druga edycja zakrojonego na szeroką skalę projektu #StolenMemory, organizowanego przez Powiatową Szkołę Zawodową Stormarn (Berufliche Schule des Kreises Stormarn) w Bad Oldesloe we współpracy z różnymi szkołami partnerskimi z Polski i Ukrainy.

Projekt odbywa się jednocześnie w sześciu różnych lokalizacjach w Niemczech i Polsce i gromadzi młodych ludzi z Polski, Niemiec i (w niektórych miejscach) z Ukrainy. Łącznie 75 uczniów i uczennic z Bad Oldesloe, Pustkowa (Zespół Szkół Zawodowych), Dębicy (I Liceum Ogólnokształcące) i Kijowa (Ihor Sikorskyi Aero-Space Lyceum) podróżuje do Krzyżowej, aby spędzić tydzień na poznawaniu się, wymianie pomysłów i pracy nad kampanią #StolenMemory w małych międzynarodowych grupach.

Kampania #StolenMemory jest projektem Arolsen Archives. Jego celem jest odnalezienie członków rodzin byłych więźniów i więźniarek obozów koncentracyjnych w celu zwrócenia im rzeczy osobistych przechowywanych w Arolsen Archives, które zostały odebrane ich krewnym w obozie koncentracyjnym przez narodowych socjalistów. W ten sposób do rodzin wracają ważne pamiątki. Uczniowie aktywnie w tym pomagają. Podczas tygodnia projektowego zapoznają się z losami i biografiami byłych więźniów ze swoich regionów, tworzą posty i korzystają z mediów społecznościowych w celu poszukiwania członków rodzin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group