Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Skrajna nieodpowiedzialność

Środa, 12 października 2022, 9:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Gmina Marcinowice: Skrajna nieodpowiedzialność
Fot. KPP Świdnica
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Marcinowicach 61–letni rowerzysta. Nietrzeźwy mężczyzna, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany wysokim mandatem karnym.

Wczoraj około godziny 16.00 na terenie gminy Marcinowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Mężczyzna jechał slalomem, bo nie był w stanie zachować prostego toru jazdy.

Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości 61-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego potwierdziło, że jest nietrzeźwy, a w organizmie ma ponad 2,5 promile alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł

kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group