Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Skrzyżowanie już jest

Piątek, 5 sierpnia 2016, 14:59
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
Strzegom: Skrzyżowanie już jest
Fot. UM Strzegom
Zakończyła się tak długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 374 z ul. Olszową w Strzegomiu.

Zadanie było realizowane w ramach porozumienia z województwem dolnośląskim.

Przypomnijmy, zakres inwestycji obejmował przebudowę drogi wojewódzkiej w jej pasie drogowym na dł. 228,50 m oraz przebudowę drogi gminnej na dł. 32 m i zjazdu. Dodatkowo wycięto 8 drzew, przebudowano rowy i przepusty. Powstały bezpieczne wjazdy i wyjazdy dla tirów. Koszt realizacji zadania zamknął się w kwocie ok. 465 tys. zł.

Zakończenie remontu tego odcinka drogi wojewódzkiej to świetna wiadomość dla mieszkańców ul. Olszowej, którzy do niedawna żyli w arcytrudnych warunkach ze względu na przejazd dosłownie pod samymi oknami kilkudziesięciu tirów dziennie do pobliskich zakładów kamieniarskich i zakładów przetwórstwa mięsnego. Strzegomianie z tamtego rejonu miasta wielokrotnie skarżyli się na trzęsące domy i szyby, jednak najważniejszym problemem był brak należytego bezpieczeństwa dzieci i dorosłych. Na szczęście ta niekorzystna sytuacja uległa zdecydowanej poprawie.
- Problem leżał mi na sercu od dawna. Na szczęście do przeszłości przeszły już hałas i szum przejeżdżających tirów przez ul. Olszową. Jestem bardzo zadowolony z realizacji zadania. W imieniu mieszkańców dziękuję władzom samorządowym za przekazanie środków finansowych na ten cel - podkreśla Paweł Rudnicki, radny Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Już niedługo pojawi się nowa organizacja ruchu w tym miejscu. W tym roku władze naszego miasta planują jeszcze wyrównanie nawierzchni drogi gminnej mieszanką granitową.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group