Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 1111
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Skumulowane winy

Czwartek, 15 czerwca 2023, 7:09
Aktualizacja: 10:09
Autor: red
Świebodzice: Skumulowane winy
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali na terenie miasta kierowcę, który był nietrzeźwy. Ponadto podczas kontroli okazało się, że obowiązuje go prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. A na koniec wyszło na jaw, że pasażer z jego auta jest poszukiwany przez sąd w Świdnicy.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Świebodzicach w trakcie patrolu miasta, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota Yaris. Samochodem kierował 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci w trakcie dalszych czynności dokonali sprawdzenia w systemach policyjnych i ustalili, że mężczyzna kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. A auto którym się poruszał nie posiada aktualnych badań technicznych, za co policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu.

Jakby tego było mało, to podczas interwencji mundurowi ujawnili, że siedzący w środku 41-letni pasażer, jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Zgodnie z nakazem sądu policjanci zatrzymali go, celem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. A wcześniej ukarali go mandatem karnym w związku z podawaniem danych osobowych, ale swojego brata.

35-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zdecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group