Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Skuteczny pościg

Poniedziałek, 21 października 2019, 9:12
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
Strzegom: Skuteczny pościg
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu po pościgu najpierw autem, a potem pieszo, zatrzymali 20–letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

17 października w godzinach popołudniowych, policjanci patrolujący rejon gminy Strzegom zauważyli samochód osobowy marki VW, którym poruszał się mężczyzna. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. 20-letni kierujący nie widząc dalszych szans ucieczki autem, gwałtownie zmienił kierunek jazdy, następnie wjechał do przydrożnego rowu, pośpiesznie opuścił auto i zaczął uciekać pieszo. Jednak trwało to niedługo, bo policjanci szybko go zatrzymali.

Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego od którego policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 20-latek, za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group