Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Śladami księżnej Daisy – ekipa filmowa na świebodzickim Rynku

Środa, 1 czerwca 2011, 10:04
Aktualizacja: 10:08
Autor: red.
Świebodzice: Śladami księżnej Daisy – ekipa filmowa na świebodzickim Rynku
Fot. użyczone
Świebodzicki Ratusz i najbardziej znane zabytki miasta „zagrają” w powstającym właśnie filmie biograficznym poświęconym księżnej Daisy.

Ten fabularyzowany dokument ma przybliżyć niezwykle ciekawe życie słynnej pani na Zamku Książ, a przy okazji pokazać nie mniej ciekawą historię Dolnego Śląska. Księżna Daisy słynęła ze swojej działalności charytatywnej, zakładała m. in. ochronki dla dzieci, ale jednocześnie prowadziła bardzo bujne życie towarzyskie, m. in. przyjaźniła się z Bernardem Shaw. Była niewątpliwe jedną z najpiękniejszych i najciekawszych kobiet przełomu wieków, która swoje życie związała z Dolnym Śląskiem.

Zdjęcia w Świebodzicach potrwają dwa dni – 9 czerwca w samym Rynku kręcony będzie przejazd księżnej Daisy powozem, następnego dnia powstawać będą sceny współczesne przy obiektach, związanych z historią Hochbergów. Filmowcy mogą zatem pojawić się m. in. na dworcu PKP czy przy Bramie Książańskiej, przez którą magnaci wjeżdżali do swojej posiadłości.

Film przygotowuje TVP Wrocław, będzie go można zobaczyć na antenie regionalnej i na kanałach Telewizji Polskiej (TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia).

Świebodziczanie muszą się liczyć w tych dniach ze sporymi utrudnieniami w poruszaniu się w obrębie Rynku i okolicach. Wszyscy mieszkańcy parkujący swoje auta w samym centrum proszeni są o nie pozostawianie ich wokół Ratusza od godzin wieczornych 8 czerwca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group