Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Śledztwo umorzone

Niedziela, 21 marca 2021, 11:05
Autor: red
Świdnica: Śledztwo umorzone
Fot. UM Świdnica
Przebudowa stadionu miejskiego w Świdnicy bez zarzutów Prokuratury.

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu po przeanalizowaniu obszernej dokumentacji pokontrolnej CBA oraz zeznaniach kilkunastu świadków, umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości związanych z realizacją inwestycji przebudowy stadionu miejskiego w Świdnicy. Nie stwierdzono, aby nadzór nad pracą wykonawców i przebiegiem inwestycji, przyczynił się do wyrządzenia szkody w majątku gminy.

­- Od samego początku prowadzonej kontroli byłam spokojna i pewna takiego zakończenia sprawy, bo zawsze postępujemy zgodnie z prawem i obowiązującymi procedurami, a pracownicy urzędu dokładają wszelkich starań nad prawidłowością przeprowadzanych inwestycji – mówi Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy. – Mam satysfakcję z tego, że prokuratura umorzyła śledztwo – dodaje prezydent.

Przesłuchiwano wielu świadków uczestniczących w poszczególnych etapach przygotowania i realizacji inwestycji przebudowy stadionu. Śledczy rzetelnie i długo badali całą sprawę. Urząd Miejski dostarczył w tym postępowaniu około 12 tysięcy stron dokumentów, związanych z realizacją inwestycji. Kontrola rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku i była wynikiem donosu o rzekomych nieprawidłowościach.

Przypomnijmy, że inwestycja dotyczyła przebudowy płyty głównej boiska o nawierzchni trawiastej wraz z instalacją nawadniającą, budowy bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej, budowy urządzeń lekkoatletycznych oraz przybudowy trybun wraz z zadaszeniem i budynkiem spikera.

Stadion jest dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi.

Na arenie stadionu znajduje się zestaw urządzeń lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, dwuścieżkowa skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Czterotorowa okólna bieżnia 400 metrowa (na dystansie 100 metrów – sześć torów) została oświetlona. Trybuny na 999 miejsc są częściowo zadaszone, a cały obiekt nagłośniony i objęty monitoringiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group