Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Śledztwo w sprawie śmierci matki i dwóch chłopców

Niedziela, 9 października 2016, 10:57
Autor: red
REGION: Śledztwo w sprawie śmierci matki i dwóch chłopców
Fot. red
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa w nocy z 1 na 2 października 2016 roku w Kłodzku dwóch chłopców w wieku 7 i 9 lat oraz nakłaniania do samobójstwa ich czterdziestoletniej matki. Do zdarzeń tych miało dojść budynku jednorodzinnym w Kłodzku.

2 października 2016 roku około godziny 10:00 ojciec dzieci zawiadomił pogotowie ratunkowe o tym, że jego dwóch synów nie daje oznak życia. Na miejsce zdarzenia przybyli także funkcjonariusze Policji oraz prokurator, którzy w trakcie oględzin budynku ujawnili wiszące na strychu zwłoki matki chłopców, będącej także żoną zawiadamiającego. Zwłoki chłopców leżały w łóżku w ich pokoju.

W oględzinach uczestniczył także biegły medyk sądowych. Zdaniem biegłego ujawnione na ciałach dzieci ślady mogą świadczyć, że były one duszone i podtapiane.

W dniu 5 października 2016 roku w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcje zwłok dzieci i ich matki. Po przeprowadzonej sekcji biegli nie byli wstanie podać przyczyn zgonu pokrzywdzonych. Biegli wypowiedzą się w tej kwestii po otrzymaniu wyników badań histopatologicznych i toksykologicznych.

W toku prowadzonego postępowania przesłuchano w charakterze świadka ojca dzieci, który podał swoją wersję zdarzenia. Z jego zeznań wynika, że w czasie zdarzenia przebywał w domu. 

Rodzina ta nie była wcześniej znana Policji i w miejscu jej zamieszkania nie były przeprowadzane żadne interwencje.

W śledztwie przyjęto kilka wersji, które są weryfikowane wykonywanymi czynnościami procesowymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group