Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Słodka akcja poboru krwi

Czwartek, 12 grudnia 2013, 13:41
Aktualizacja: 13:44
Autor: red.
Świebodzice: Słodka akcja poboru krwi
Fot. UM Świebodzice
Ostatnią w tym roku akcję poboru krwi w Świebodzicach, która odbyła się w dniu 10 grudnia z pewnością można zaliczyć do udanych. Już od samego rozpoczęcia zbiórki w MDK–u ustawiła się liczna grupa dawców chętnych do oddania życiodajnego płynu. W przeciągu czterech godzin pracownice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu miały ręce pełne pracy.

W sumie zarejestrowano pięćdziesięciu dziewięciu dawców, z czego dziewięć osób nie kwalifikowało się do oddania krwi, w sumie uzbierano dwadzieścia pięć litrów bezcennego leku. Świebodziccy bohaterowie oddali nie tylko krew, podzielili się również czekoladami, które otrzymali w zestawie regeneracyjnym. Słodkości powędrowały do dzieci uczestniczących w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską. Tradycyjnie odbyło się losowanie nagrody głównej, którą tym razem ufundowała zaprzyjaźniona z samorządem firma Śnieżka Invest. Koszt pełen pysznych słodkości powędrował do Pana Krzysztofa Schwarz, a każdy kto przyszedł na zbiórkę mógł zasmakować wyrobów tej firmy. Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który mocno wspiera ideę krwiodawstwa również pamiętał o naszych bohaterach i przekazał na losowanie koszulki z logotypem miasta.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję poboru krwi dziękujemy i zapraszamy do aktywnego udziału w przyszłorocznych zbiórkach, harmonogram już niebawem ukaże się na portalu miejskim.

Organizatorzy akcji:
- Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu
- Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej
- Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Świebodzicach
- Paweł Bobrowski
- Miejski Dom Kultury

(Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group