Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Słowiańska prawie gotowa

Poniedziałek, 10 maja 2021, 7:18
Autor: red
Żarów: Słowiańska prawie gotowa
Fot. UM Żarów
Prace realizowane przy ul. Słowiańskiej w Żarowie dobiegają końca. W tej chwili trwa jeszcze budowa ścieżki pieszo–rowerowej.

Jest to kolejny etap inwestycji prowadzonych w tym miejscu. Każdy etap prac jest szczegółowo omawiany przez pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie, a postępy prac nadzorowane przez zastępcę burmistrza Przemysława Sikorę.

- Jednym z etapów prac realizowanych przy ul. Słowiańskiej w Żarowie było odtworzenie nawierzchni asfaltowej, która uległa zniszczeniu w związku z realizowaną budową kanalizacji oraz sieci wodociągowej. W tej chwili prowadzimy prace związane z powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej. W ramach tych prac ujednolicona została szerokość jezdni. Ponadto, na całej długości jezdni ułożony został najazdowy krawężnik. Wyodrębnione zostaną również miejsca postojowe. Parkowanie nie będzie już możliwe po stronie, gdzie powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Budowa ścieżko pieszo-rowerowej to ostatni etap prac realizowany przy ul. Słowiańskiej. Inwestycje zakończą się początkiem czerwca – mówi Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Kilka dni temu zastępca burmistrza Przemysław Sikora spotkał się z mieszkańcami ul. Słowiańskiej w Żarowie, a tematem spotkania były realizowane inwestycje na tym terenie. Mieszkańcy zostali poinformowani o szczegółowym zakresie prac, zgłaszali także swoje uwagi i spostrzeżenia. Wszystkie zostały zapisane i jak zapewniał zastępca burmistrza, będą realizowane, w zależności od możliwości finansowych.

Koszt budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie to kwota 2.176.543,21 złotych. Ta część prac była finansowana wyłącznie ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Prace związane z remontem nawierzchni chodnika i powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej pochłoną ponad 400 tysięcy złotych i zostaną współfinansowane z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group