Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ślubowali, że będą dobrymi uczniami i obywatelami

Sobota, 2 października 2010, 12:40
Aktualizacja: 19:15
Autor: KO
Świdnica: Ślubowali, że będą dobrymi uczniami i obywatelami
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy są już pełnoprawnymi uczniami. Dziś otrzymali błękitne birety, uścisk dłoni pani dyrektor i rożek słodkości. I oczywiście każdy z nich został pasowany na ucznia wielkim ołówkiem.

Ślubuję być dobrym uczniem, przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę, rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności, kochać swoją Ojczyznę-Polskę - takie przyrzeczenie złożyli dziś pierwszoklasiści w sali gimnastycznej szkoły.

To było ważne wydarzenie dla uczniów, ale też dla ich rodziców. Joanna Maluśkiewicz pasowanie najstarszej córy Marysi oglądała z młodszą pociechą – trzyletnią Łucją. Dziewczynka dziś rano powiedziała mamie, że też chciałaby chodzić do szkoły. Jakie to uczucie, gdy dziecko staje się uczniem? – Bardzo radosne – mówi Joanna.

A jak to jest być uczniem? – Super, mam wielki piórnik, a jak byłem w zerówce to nie miałem – mówi zadowolony pierwszak Kubuś.

- Bardzo miło jest mi powitać w gronie uczniów pięćdziesięcioro dwoje uczniów klas pierwszych – powiedziała dziś dyrektor SP 105 Małgorzata Pielach podczas uroczystości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group