Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Smak na odnowę

Piątek, 17 października 2014, 12:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: red.
Gmina Świdnica: Smak na odnowę
Fot. użyczone
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń” było gospodarzem pierwszej edycji imprezy pn. „Smak na Odnowę”, promującej **ideę odnowy wsi. Na zaproszenie gospodarzy licznie odpowiedziały organizacje pozarządowe i społeczne, działające na terenie gminy Świdnica. Honory patronat nad imprezą objęła wójt gminy Teresa Mazurek.

- Wydarzenie to miało na celu integrację organizacji działających lokalnie na terenie gminy Świdnica. Dodatkowym atutem spotkania była
również promocja lokalnych dań i potraw przygotowanych przez uczestników spotkania. Śledź po strażacku, przysmak gajowego, koszyczki Czerwonego Kapturka, pieczone pierogi, mamine słoneczko, kapusta po bystrzycku, cebulaki, wyluzowany kurczak, schab po rzeźnicku, pyzy z nadzieniem mięsnym, kućmok pogorzalski, babka ziemniaczana, pasztety to jedne z wielu przysmaków przygotowanych przez 11 organizacji, które gościły na naszej uroczystości – mówi Justyna Sara-Hryncyszym prezes stowarzyszenia.

Tematem przewodnim pierwszej edycji było hasło „W krainie bajek”. Stąd też każda z grup przyjechała do Grodziszcza i chwaliła się tym co robią, produkują, a potem wszyscy mogli kosztować „smaków na odnowę”. Niewątpliwie atmosferę wieczoru podgrzewały oryginalne przebrania i konkursy przygotowane dla organizacji pozarządowych, przez organizatorów.

- Nasze stowarzyszenia i grupy nieformalne mają ogromny potencjał, czego dowodem jest Wasza obecność i szeroki wachlarz kulinarnych przysmaków przygotowanych na dzisiejsze spotkanie. Cieszę się z integracji i wymiany pomysłów, które często są kuźnią nowych talentów i inspiracją do działania na przyszłość. Z sukcesem także sięgacie także po środki unijne, z czego bardzo się cieszę. Gratuluję pomysłu Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń” i życzę sukcesów w realizacji kolejnych przedsięwzięć – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Impreza „Smak na Odnowę” otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu ofert pn.
„Przedsięwzięcie promujące ideę odnowy wsi”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group