Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Śmieci wróciły do właściciela

Czwartek, 28 września 2023, 7:23
Autor: red
Gmina Świdnica: Śmieci wróciły do właściciela
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickiej komendy wpłynęły podziękowania dla asp. szt. Adama Kłyszejko oraz mł. asp. Rafała Jarosza – dzielnicowych Posterunku Policji w Słotwinie, za szybkie ustalenie osoby, która porzuciła śmieci w miejscu do tego nie przeznaczonym. Dzięki ich pracy śmieci wróciły do właściciela, który także nie uniknął kary za ten czyn.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o tych funkcjonariuszach, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną.

Dlatego dzielnicowi swoje zadania realizują w terenie wśród ludzi. Ich głównym celem jest pomagać i reagować na wszelakie nieprawidłowości zaistniałe w środowisku lokalnym. I tak też było w tym przypadku.

Asp. szt. Adam Kłyszejko oraz mł. asp Rafał Jarosz -dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie zostali poinformowani, że na terenie gminy Świdnica pomiędzy miejscowościami Bystrzyca Dolna, a Modliszów- na łące ktoś wyrzucił śmieci- elementy karoserii, dokumenty i wiele innych. Mundurowi w trosce o dobro środowiska od razu zajęli się tą sprawą. Efektem czego było ustalenie mężczyzny związanego z porzuceniem tych śmieci.

Dzielnicowi złożyli wizytę 69-latkowi- również mieszkańcowi gminy Świdnica, którego poinformowali o zaistniałej sytuacji. Mężczyzna był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Ale po zapoznaniu się z dokumentami, które ujawnili w porzuconych śmieciach dzielnicowi, 69-latek nie negował swojej winy. Za popełnione wykroczenie mężczyznę ukarano mandatem karnym, a ponadto uprzątnął teren który wcześniej zaśmiecił.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group