Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Sołtys Łażan wybrany

Środa, 10 kwietnia 2019, 7:13
Autor: red
Łażany: Sołtys Łażan wybrany
Fot. UM Żarów
Zakończył się cykl zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy wsi wybierali sołtysów i Rady Sołeckie na pięcioletnią kadencję. W czwartek, 4 kwietnia wyboru dokonywali mieszkańcy Mielęcina oraz Łażan. Wybory nie rozstrzygnęły się jednak w Mielęcinie i tam mieszkańcy nie wybrali sołtysa.

Dlatego funkcję tę sprawuje nadal dotychczasowy sołtys Witold Madej, aż do momentu wyboru nowego gospodarza wsi.

W Łażanach mieszkańcy wytypowali dwóch kandydatów na sołtysa, ale większą ilość głosów zdobył Jan Sołtysiak, który został ponownie wybrany sołtysem Łażan. W głosowaniu wzięło udział blisko 200 mieszkańców. Do Rady Sołeckiej zgłoszonych zostało 7 osób. W wyniku przeprowadzonych wyborów do Rady Sołeckiej mieszkańcy wybrali następujące osoby: Armand Toporowski, Piotr Rachajski, Tomasz Szmajda, Jerzy Kania, Ewa Policht, Janusz Przybyłowicz, Krystyna Faruń. Przewodniczącym Rady Sołeckiej został, decyzją mieszkańców Armand Toporowski.

Mieszkańcy Mielęcina na wczorajszym zebraniu nie wybrali sołtysa, dlatego gospodarzem wsi nadal jest dotychczasowy sołtys Witold Madej. Wyboru nowego sołtysa mieszkańcy Mielęcina będą ponownie dokonywać w poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 18.00 na świetlicy wiejskiej. Podczas zebrania wybrali przedstawicieli do Rady Sołeckiej, która składać się będzie z 5 osób: Krystyna Banasiak, Kamila Feszter, Marcin Wojtusiszyn, Edyta Wiącek, Anna Nowak. Przewodniczącym Rady Sołeckiej został Marcin Wojtusiszyn.

Sołtysowi Łażan oraz nowym Radom Sołeckim składamy gratulacje i życzymy owocnej pracy na rzecz wsi i wszystkich mieszkańców.

Wybory sołtysa w Mielęcinie odbędą się w poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 18.00 na świetlicy wiejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group