Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mielęcin: Sołtys Mielęcina wybrany

Piątek, 19 kwietnia 2019, 7:56
Autor: red
Mielęcin: Sołtys Mielęcina wybrany
Fot. UM Żarów
Od 25 marca do 4 kwietnia odbywały się w gminie Żarów zebrania wiejskie, na których mieszkańcy wsi wybierali sołtysów i Rady Sołeckie na nową pięcioletnią kadencję.

Wybory zostały przeprowadzone we wszystkich 17 miejscowościach, ale tylko w jednej – Mielęcinie mieszkańcy nie wybrali nowego gospodarza wsi. Tam funkcję tę sprawował nadal dotychczasowy sołtys Witold Madej, aż do momentu wyboru nowego sołtysa. Po raz drugi wybory w Mielęcinie zostały zorganizowane w poniedziałek, 15 kwietnia, na których mieszkańcy wybrali sołtysa wsi.

Kandydatką wytypowaną na sołtysa była Iwona Świętak, która uzyskała największą ilość głosów, zostając nowym sołtysem Mielęcina. Zastąpiła jednocześnie dotychczas urzędującego na tym stanowisku sołtysa Witolda Madeja. Skład Rady Sołeckiej został wybrany na zebraniu wiejskim, 4 kwietnia. Mieszkańcy zadecydowali, że Rada Sołecka będzie składać się z 5 osób: Krystyna Banasiak, Kamila Feszter, Marcin Wojtusiszyn, Edyta Wiącek, Anna Nowak. Przewodniczącym Rady Sołeckiej został Marcin Wojtusiszyn.

Nowo wybrana sołtys na zebraniu wiejskim złożyła podziękowania mieszkańcom wsi. Zapowiedziała także, że liczy na pomoc nie tylko nowej Rady Sołeckiej, ale również wszystkich pozostałych mieszkańców miejscowości. Gratulujemy wygranych wyborów i życzymy realizacji dalszych zamierzeń w pracy na rzecz wsi i jej mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group