Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Sołtysi balowali

Poniedziałek, 9 lutego 2015, 9:51
Aktualizacja: 11:36
Autor: red.
Gmina Żarów: Sołtysi balowali
Fot. UM Żarów
Taki bal w gminie Żarów odbywa się nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. Spotykają się tutaj sołtysi wraz z aktywnymi i zaangażowanymi mieszkańcami swoich sołectw, aby podsumować rok społecznej pracy i uroczyście rozpocząć kolejny. Ponad dwieście osób bawiło się w sobotę, 7 lutego na tegorocznym Balu Sołtysa.

W tym roku współgospodarzami Balu Sołtysa byli mieszkańcy Pyszczyna i Gołaszyc, którzy dołożyli wszelkich starań, aby impreza była udana dla wszystkich uczestników. Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się już na długo przed samym balem. Nad przebiegiem całej imprezy czuwali nie tylko mieszkańcy sołectw, ale przede wszystkim pracownicy żarowskiego Urzędu Miejskiego. Oficjalnego otwarcia Balu Sołtysa dokonał burmistrz Leszek Michalak wspólnie z sołtysami Pyszczyna i Gołaszyc Ryszardem Pawlikiem i Jolantą Kozów. - Ten bal to już tradycja. Cieszymy się, że możemy dziś gościć u siebie przedstawicieli wszystkich wsi z terenu naszej gminy, a przede wszystkim sołtysów, którym dedykowany jest ten bal - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Zabawa trwała do białego rana, a wśród gości nie zabrakło przede wszystkim tych, którym dedykowano ten bal, ale także przedstawicieli poszczególnych miejscowości: Pyszczyna, Bożanowa, Krukowa, Bukowa, Pożarzyska, Mrowin, Łażan, Kalna, Marcinowiczek, Mikoszowej, Przyłęgowa, Mielęcina, Imbramowic, Wierzbnej, Zastruża. Zabrakło jedynie mieszkańców Siedlimowic.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group