Wtorek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 1475
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Sołtysi obradowali

Piątek, 24 lutego 2017, 11:07
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Dobromierz: Sołtysi obradowali
Fot. UG Dobromierz
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dobromierz odbyła się pierwsza w tym roku narada sołtysów, zorganizowana przez wójta Jerzego Ulbina.

W naradzie po raz pierwszy uczestniczył nowy sołtys sołectwa Szymanów, pani Elwira Kirklo-Rusek.

Po przekazaniu decyzji podatkowych, przystąpiono do dyskusji na temat tegorocznych imprez plenerowych.

Kontynuowana będzie dotychczasowa formuła festynów sołeckich, w organizację których każdorazowo zaangażowany będzie GOKSiR Dobromierz, radni, sołtysi, rady sołeckie, miejscowe stowarzyszenia i organizacje społeczne. Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych, które odbędą się 26 sierpnia będzie sołectwo Roztoka. Terminy pozostałych imprez sołeckich przedstawimy w najbliższym czasie.

Ponadto, podczas narady, wójt Jerzy Ulbin zachęcał kolejne sołectwa do przystąpienia do programu ,,Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, co wiąże się z dodatkowymi punktami przy rozpatrywaniu wniosków o uzyskanie środków pozabudżetowych. Poinformował również o planach i pracach trwających nad Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. W związku z pojawieniem się w sąsiadujących powiatach przypadków drobiu zarażonego wirusem HPAI, wójt zwrócił uwagę na prowadzenie prewencyjnej walki z ptasią grypą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group