Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Sołtysi Pyszczyna i Siedlimowic wybrani

Środa, 3 kwietnia 2019, 13:50
Autor: red
Gmina Żarów: Sołtysi Pyszczyna i Siedlimowic wybrani
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy kolejnych wsi na terenie gminy Żarów wybierali sołtysów i Rady Sołeckie na pięcioletnią kadencję. W czwartek, 28 marca odbyły się zebrania wiejskie w Pyszczynie i Siedlimowicach.

W Pyszczynie kandydatem wytypowanym na sołtysa przez mieszkańców był Ryszard Pawlik, który zgodnie z wolą mieszkańców został sołtysem wsi. Mieszkańcy wybrali także nowy skład Rady Sołeckiej. Zadecydowali, że Rada Sołecka składać się będzie z 7 osób, ale ostatecznie w wyniku przeprowadzenia wyborów do Rady Sołeckiej wybrano 5 osób: Agnieszka Kaczmarzyk, Anna Marczak, Dorota Janik, Wioletta Kazimierczak, Małgorzata Pawlik. Przewodniczącą Rady Sołeckiej jednogłośnie została Agnieszka Kaczmarzyk.

Sołtysa i Radę Sołecką wybierali również mieszkańcy Siedlimowic. Na sołtysa zgłoszonych zostało dwóch kandydatów: Beata Śliwa i Ryszard Kąsik. Większą liczbę głosów zdobył Ryszard Kąsik, który został nowym sołtysem Siedlimowic. Mieszkańcy wybrali także Radę Sołecką, która składa się z 5 osób: Jan Molzahn, Andrzej Gracjasz, Mateusz Figiela, Bartłomiej Kaczmarek, Roman Grabarczyk. Na Przewodniczącego Rady Sołeckiej wybrano Jana Molzahn.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group