Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: SP Żarów zmienia swój wygląd

Środa, 5 lipca 2017, 15:49
Autor: red
Żarów: SP Żarów zmienia swój wygląd
Fot. UM Żarów
Prace remontowe przy budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie nabrały tempa. W tej chwili wymieniana jest cała stolarka okienna i drzwiowa, a remonty przeprowadzane są także w salach lekcyjnych. Zakończyła się również wymiana pokrycia dachowego.

Teren szkoły to duży plac budowy, przy ścianach budynku rozstawione są rusztowania, a gabinety szkolne czekają na wymianę okien. Termomodernizacja budynku żarowskiej podstawówki jest już na półmetku. Do końcowego efektu trzeba jeszcze trochę poczekać, jednak z każdym dniem placówka będzie odzyskiwać utracony blask.
- Rzeczywiście, prace, zważywszy na rozpoczęty okres wakacyjny, znacznie przyśpieszyły. Pracujemy teraz przy wymianie okien w całym budynku szkoły, dlatego da się zauważyć, że niektóre sale lekcyjne są ich pozbawione. Trwa także docieplenie fundamentów, dlatego już niebawem szkolny budynek pokryje się nową elewacją. Przy frontowej ścianie szkoły rozstawiono rusztowania i wymieniono kilka okien. Największe zmiany nie są jeszcze jednak tak widoczne dla mieszkańców- objęły one część budynku placówki od strony podwórka. Wymieniono tam już większość okien, a elewację pokryto warstwą styropianu do termomodernizacji - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Placówka szkolna przy ul. 1 Maja w Żarowie, dzięki termomodernizacji zyska nowy wygląd. Jest to pierwszy tak kapitalny remont realizowany w tej szkole. Prace nie zakończą się jednak 1 września, bowiem inwestycja została zaplanowana do końca października. W nowym roku szkolnym, do Szkoły Podstawowej przy ul. 1 Maja w Żarowie uczęszczać będą uczniowie trzecich i czwartych klas. Do ich dyspozycji będzie, jak wcześniej, nowoczesne boisko lekkoatletyczne, zmodernizowany plac zabaw, a wkrótce także siłownia zewnętrzna z urządzeniami dostosowanymi do potrzeb dzieci, jak i osób dorosłych. Pozostali uczniowie, począwszy od piątej klasy, zostaną ulokowani w placówce gimnazjum, przy ul. Piastowskiej w Żarowie.

Projekt "Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie", w ramach którego realizowana jest inwestycja otrzymał 659.681,52 złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 1.240.002,86 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group