Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spacerkiem po mieście – citywalk w Świdnicy

Czwartek, 16 czerwca 2011, 9:09
Aktualizacja: 12:34
Autor: GrA
Świdnica: Spacerkiem po mieście – citywalk w Świdnicy
Fot. użyczone
Citywalk to polsko–czeski projekt, do którego przyłączyło się sześć miast Polski i Czech. Do projektu wspólnej promocji turystycznej włączyła się także Świdnica.

Bardo, Kłodzko, Kędzierzyn-Koźle, Świdnica oraz Czeska Skalice i Przerov to sześć miast, które łączy wspólny cel – wspólna promocja turystyczna. W jej ramach na terenie Świdnicy powstanie trzykilometrowa Trasa Książęca.

Informację o przebiegu trasy i jej walorach turystycznych będzie można odczytać w zainstalowanych już na terenie miasta Infokioskach z logo Citywalk. – Infokioski to taka nowoczesna informacja turystyczna – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. – Wystarczy kilka kliknięć, a możemy dowiedzieć się, co warto zwiedzić w Świdnicy i innych miastach uczestniczących w projekcie, gdzie przenocować i odpocząć po trudach zwiedzania.

Urządzenia multimedialne są dostępne przez całą dobę i pozwalają na przeglądanie stron projektowych w czterech językach: polskim, czeskim, niemieckim i angielskim. Ofertę informacyjną uzupełniają przewodniki i plany z zaznaczonymi zabytkami i przebiegiem Trasy Książęcej, a także 37 granitowych płyt, które jako punkty orientacyjne zostaną zamontowane w posadzce już wkrótce, i trzy makiety centrum miasta, na których także zostaną wskazane najważniejsze zabytki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group