Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Spalona hala wraca do życia

Niedziela, 26 marca 2017, 13:59
Autor: red
Świebodzice: Spalona hala wraca do życia
Fot. UM Świebodzice
Część podmiotów, działających w hali przemysłowej przy ul. Wałbrzyskiej, która spłonęła w potężnym pożarze w ubiegłym tygodniu, może już wznawiać działalność.

W poniedziałek, 20 marca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił obiekt do użytkowania.

W części socjalno-bytowej podmioty zostały już wpuszczone na obiekt (m. in. przychodnia zdrowia, firma Ameoli, wkrótce wznowi działalność Alu Cast i inne, które czekają na podłączenie energii elektrycznej.
- To kwestia kilku najbliższych dni, gdy zostanie podłączona energia, zależy nam, by firmy mogły jak najszybciej prowadzić dalej swoją działalność, zarabiać, nie stracić klientów- mówi Łukasz Kwadrans, Prezes Invest Park Development, właściciela hali. – Obiekt został nam już przekazany, po wykonaniu opinii biegłego rzeczoznawcy niezwłocznie przystąpimy do odbudowy hali.

Największe starty w wyniku pożaru poniosły dwie firmy: lakiernia proszkowa, w której pożar wybuchł (zapaliła się zaledwie roczna sprężarka) oraz firma Śnieżka-Invest, świebodzicki producent słodyczy, która miała na obiekcie swoje magazyny. Spłonęły tu opakowania i gotowe produkty, na szczęście były ubezpieczone.

W poniedziałkowe popołudnie w ratuszu odbyło się także kolejne spotkanie z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podtrzymał propozycję udostępnienia pomieszczeń zastępczych dla firm, ale najprawdopodobniej nie będzie takiej potrzeby ze strony podmiotów, bo większość lada dzień wznowi swoją produkcję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group