Wtorek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 1477
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Specjalistyczny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków

Piątek, 29 czerwca 2018, 13:55
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Specjalistyczny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków
Fot. Sylwester Bartczak
Jednostki ochotniczych straży pożarnych działające na terenie gminy Jaworzyna Śląska odebrały specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Pozyskanie dotacji na jego zakup odbyło się w ramach programu, którego inicjatorem jest Pan Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości. Autor programu doceniając ogromną rolę jaką odgrywają jednostki osp w akacjach ratowniczych prowadzanych z uwagi na wypadki drogowe postanowił wesprzeć tego typu działalność środkami z „Funduszu Sprawiedliwości”, przeznaczając środki na zakup sprzętu ratującego życie ofiar wypadków.

Gmina Jaworzyna Śląska z sukcesem skorzystała z ogłoszonego konkursu przygotowując wniosek i uzyskując dotację w wysokości 112 431,23 zł., przy zaledwie 1% wkładzie własnym gminy. Pozyskana kwota była jedną z najwyższych w naszym województwie i najwyższa w powiecie. Po przeprowadzeniu procedury związanej z zakupem do naszych jednostek trafiły m.in.: defibrylatory, agregaty prądotwórcze, torby ratownicze, zestaw do cięcia pedałów, pilarka spalinowa, najaśnica i inne.

W uroczystości przekazania sprzętu na zaproszenie Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza wziął udział Wicewojewoda Dolnośląski Pan Kamil Zieliński, a słowa podziękowania należą się również Pani Minister Becie Kempie, która koordynowała realizację programu w woj. dolnośląskim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group