Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Spektakl na Dzień Dziecka

Wtorek, 25 maja 2021, 13:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Spektakl na Dzień Dziecka
Fot. organizatorzy
Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zapraszają na plenerowy spektakl familijny „Mama bohatera” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic.

Przedstawienie odbędzie się 31 maja 2021 r. o godzinie 17:00 przy Hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Świdnicka).
Wstęp na spektakl jest bezpłatny, jednak szczegóły dotyczące wstępu na przedstawienie będą związane z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi w związku z epidemią COVID-19.

Spektakl „Mama bohatera” został stworzony na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Roberto Malo i Francisco Mateos.
Przewrotna i arcyciekawa „Mama bohatera” nie jest zwykłą bajką, chociaż nie brakuje w niej rycerzy, króla, ogra, goblina, magii i wartkiej akcji. Prawdziwym bohaterem tej opowieści okazuje się pewna nieprzeciętna mama, która wyrusza ze swoim synem (najlepszym szermierzem w królestwie) do Czarnego Kawalera, by w imieniu króla negocjować rozłożenie pewnego długu na dogodne raty. Oto komiczna niepowtarzalna historia o sile matczynej miłości.

„Mama bohatera” to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst opowieści został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha
Muzyka: Kamil Zawiślak
Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek
Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć
Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć
Kostiumy Dorota Hyla
Plakat: Alicja Kocurek
Choreografia: Radosław Lis
Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński
Czas trwania: około 50 minut.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group