Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spektrum po raz piąty

Wtorek, 15 października 2019, 13:23
Autor: red
Świdnica: Spektrum po raz piąty
Fot. organizatorzy
Między 5 a 11 listopada publiczność Festiwalu SPEKTRUM po raz piąty będzie miała okazję zobaczyć najgorętsze tytuły międzynarodowych festiwali, zanim trafią one do kinowej dystrybucji. To największa impreza na Dolnym Śląsku zajmująca się prezentacją kina artystycznego.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs główny z 10 najciekawszymi filmami sezonu. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania i dyskusje. Co najważniejsze: jedynym jurorem w tych zmaganiach pozostaje festiwalowa publiczność. Na imprezę składa się też bogata sekcja „Okiem Młodych” z konkursem fabularnym i dokumentalnym dla krótkich metraży twórców do 35. roku życia i konkursem dla amatorów do 21 lat, a także jeden z największych w Polsce przegląd filmów VR.

Znane są już także tytuły filmów, jakie towarzyszyć będą podczas otwarcia oraz zamknięcia festiwalu. „(Nie)znajomych” w reżyserii Tadeusza Śliwy publiczność pozna podczas oficjalnego otwarcia we wtorek, 5 listopada. Natomiast galę wręczenia nagród 5. Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM w niedzielę, 10 listopada, uświetni wyczekiwany i jeden z najgłośniejszych tytułów wśród ostatnich premier: „Ból i blask” w reżyserii Pedra Almodóvara.

Z uwagi na połączenie dwóch kinowych inicjatyw: Okiem Młodych oraz SPEKTRUM w jedno duże wydarzenie, organizatorzy przygotowali mocny zestaw w programie dokumentalnym, na który złożą się filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach dokumentu na świecie, a także nowy film świdniczanina Pawła Wysoczańskiego „Jutro czeka nas długi dzień”. Pozostałe tytuły, do spotkania z którymi zaproszona zostanie świdnicka publiczność to: „Jutro albo pojutrze” w reżyserii Binga Liu, „Kraina miodu” Tamary Kotewskiej i Ljubomira Stefanowa, „Diego” autorstwa Asifa Kapadii, „Wiatr. Thriller dokumentalny” w reżyserii Michała Bielawskiego

Uprawniające do wstępu na cały festiwal karnety w cenie 100 złotych zostaną wprowadzone do sprzedaży 15 października. Będą do kupienia w kasach Świdnickiego Ośrodka Kultury. Pojedyncze bilety trafią do sprzedaży 22 października i będzie je można nabyć w kasach ŚOK, a także online przez stronę www.bilety.sok.com.pl.

Do 19 października trwa nabór festiwalowych wolontariuszy. Ich zadaniem będzie m.in.: wsparcie w centrum festiwalowym, obsługa sal, pomoc w kawiarence, wsparcie w promocji wydarzeń, opieka nad gośćmi festiwalowymi a także pomoc przy wydarzeniach towarzyszących.

- W zamian oferujemy bezpłatne wejście na wszystkie seanse i wydarzenia towarzyszące, możliwość odbycia praktyk studenckich oraz doświadczenie, które może się przydać w przyszłej pracy zawodowej. Oprócz tego oczywiście dużo satysfakcji i frajdy ze współtworzenia festiwalu – dodaje Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Osoby zainteresowane dołączeniem do ekipy organizacyjnej festiwalu prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://spektrum2019.typeform.com/to/N1Vola. Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres mailowy: sobala@wrocff.com.pl.

Organizatorami 5. Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM są Wrocławska Fundacja Filmowa oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. Wydarzenie organizowane jest z budżetu Miasta Świdnica, a współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group